Mehmet Uğur YAVUZ

Mehmet Uğur YAVUZ

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ÇANAKKALE ÇALIŞMA VE İŞ KURUMU İL MÜDÜRÜ

Mehmet Uğur YAVUZ
Mehmet Uğur YAVUZ 1978 yılında Ordu - Fatsa’da doğdu. Orta öğrenimini sırasıyla Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesi’nde tamamladı. Muğla Üniversitesi İ.İ.B.F İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümlerinden lisans diplomalarına sahip olan Yavuz, halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümünde yüksek lisans tez çalışmasına devam etmektedir.
Üniversite yıllarında sahne sanatlarıyla ilgilenen ve profesyonel olarak radyo programcılığı yapan Mehmet Uğur Yavuz, bir süre vekil öğretmen olarak görev almış devam eden kariyeri boyunca ise çeşitli Uluslararası Nakliye firmalarında yönetici olarak görev yapmıştır.
İlk olarak 2010 yılında Büro Personeli olarak İstanbul İŞKUR İl Müdürlüğü’nde başlayan memuriyet hayatında sırasıyla, Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde İcra Memuru, Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı, Sosyal Güvenlik Denetmeni, Bayramiç Sosyal Güvenlik Merkezi Kurucu Müdürü görevlerinde bulunmuştur. 2020 yılında İl Müdürü olarak Çanakkale İŞKUR’a tayin olunan Yavuz halen bu görevini sürdürmektedir.
Muhasebe, bordrolama, iş ve sosyal güvenlik mevzuatı gibi konularda eserler kaleme alan İl Müdürü Yavuz’un yayınlanmış makale ve köşe yazılarının yanı sıra “İş ve Sosyal Güvenlik Uygulamalarında 500 Soru, 500 Cevap” ve “SGK Teşvikleri” isimli iki de kitabı bulunmaktadır. Mesleki eserlerine ek olarak çocuklara yönelik tiyatro oyunları da kaleme alan Mehmet Uğur Yavuz’un; “Kaptan Tekgöz Define Adasında”, “Pamuk Prenses Uyanıyor” ve “Palyaço Sigortalı Çalışıyor” isimli oyunları çeşitli sahnelerde seyirciyle buluşmuştur. Evli ve üç kız çocuk babası olan Yavuz iyi derecede Almanca ve İngilizce bilmektedir.Sosyal Medya :

https://twitter.com/mehmetuguryavu1

https://www.facebook.com/ugur.yavuz.9275

https://www.instagram.com/mehmetuguryavuz/